Historia

Założony w roku 1967 przez Michała Staniuka Zakład Ślusarsko-Kotlarski produkował cysterny i zbiorniki o różnych wielkościach i pojemnościach do przechowywania gazu ciekłego.

Ko-operowaliśmy przy produkcji cystern dla niemieckiego koncernu IFA. Jednocześnie w latach 80. zajmowaliśmy się produkcją kontenerów aluminiowych dla przemysłu chemicznego.

W roku 1989 firma przyjęła nazwę Zakład Wyrobów Metalowych "STAKO", a swoje kolejne doświadczenia zdobywała produkując urządzenia dla rolnictwa oraz części do samochodów osobowych dla produkcji seryjnej Fiata.

W 1990 roku rozpoczęliśmy produkcję zbiorników ciśnieniowych na gaz propan-butan do zasilania samochodów. Obecnie o naszej pozycji światowego lidera wśród producentów zbiorników ciśnieniowych świadczy ogromna różnorodność asortymentowa naszej oferty - ponad 1000 różnych modeli zbiorników. Zatrudniamy ponad 450 osób.

W 2011 STAKO zostało przejęte przez Worthington Cylinders, wiodącego producenta zbiorników i urządzeń ciśnieniowych. Worthington oferuje szeroką gamę zbiorników CNG Typu I, II, III i IV, zbiorników LPG, jak również innych produktów do przechowywania LPG, tlenu i gazów technicznych do zastosowań przemysłowych. Zobacz www.WorthingtonCylinders.com .