O nas

O nas

Historia marki STAKO sięga lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku, kiedy to firma rozpoczynała działalność od produkcji zbiorników i cystern. Na przestrzeni dekad przedsiębiorstwo rozwijało się, ewoluowało i zawiązywało kolejne współprace, między innymi z niemieckim koncernem IFA czy Fiatem.

Od 2011 roku Stako było częścią grupy Worthington Cylinders, największego amerykańskiego producenta zbiorników ciśnieniowych. Od czerwca 2021 roku jesteśmy dumni z przynależności do grupy Westport Fuel Systems, wiodącego dostawcy zaawansowanych systemów zasilania czystymi, niskoemisyjnymi paliwami, takimi jak gaz ziemny, odnawialny gaz ziemny, propan i wodór dla globalnego przemysłu motoryzacyjnego. 

W ciągu ostatnich 30 lat firma dostarczyła zbiorniki czołowym producentom samochodów na całym świecie, w tym VW, Renault, Fiat, Hyundai, Opel, Ford, Maruti Suzuki i wielu innym.

Za cel stawiamy sobie dalszy rozwój i budowanie przyszłości marki STAKO w oparciu innowacyjne oraz przyjazne środowisku rozwiązania technologiczne. Dumni z wypracowanego dorobku i zaufania, jakim darzą nas klienci i partnerzy, pragniemy wciąż oferować niezawodne i coraz nowocześniejsze produkty, pozostając pierwszym wyborem branży automotive. 
 

Historia Stako

Historia Stako
Historia Stako